Rębaki do drewna
Pragniemy Ci zaprezentować szeroki wybór importowanych używanych maszyn do rozdrabniania drewna dostępnych w naszym sklepie. Urządzenia są sprowadzane, między innymi, z Niemiec, Holandii czy Belgii. Sprzęty, które oferujemy są wykonane przez polskich i zagranicznych producentów, takich jak Vecoplan, Rudnick&Enners, Osmeka czy Zipper.
Rębak jest maszyną, która swoje zastosowanie znajdzie zarówno w warsztacie stolarskim, przedsiębiorstwie produkującym meble, jak i w sadzie czy tartaku. Może być wykorzystywany do rozdrabniania kawałków drewna, które posłużą jako opał. Sprawdza się także przy produkcji zrębki mającej posłużyć w charakterze ściółki. Znajdzie zastosowanie także przy niszczeniu odpadów w zakładach zajmujących się produkcją wyrobów z drewna. Będzie także doskonałym rozwiązaniem podczas rozdrabniania odrostów czy samosiewów.
W naszej ofercie posiadamy zarówno rębaki tarczowe, bębnowe i walcowe. Różnią się one między sobą rodzajem elementu roboczego. Maszyny tarczowe wykorzystują ostrza osadzone na tarczy, na którą podawane jest drzewo. Modele bębnowe posiadają ostrza umieszczone wewnątrz zbiornika. Bijakowe są wyposażone w młotki bijakowe tnące, które najpierw rozgniatają materiał, a następnie go rozdrabniają.
Kupując rębak w naszym sklepie można skorzystać z dogodnej sprzedaży ratalnej lub systemu leasingowego. Oferujemy także transport maszyny w miejsce wyznaczone przez klienta.
A może chcesz zainwestować w niezawodne strugarki? Świetnie się składa, bo wszystko, czego szukasz, znajdziesz w naszej ofercie!
Rębaki bębnowe
W naszej ofercie znajdziesz rębaki do drewna w atrakcyjnych cenach. Zachęcamy do skontaktowania się z załogą Interpart w celu ustalenia szczegółów zamówienia. Pamiętaj o tym, że zawsze służymy fachową poradą.
Rębaki bębnowe to urządzenia wykorzystywane w przemyśle drzewnym do rozdrabniania drewna na mniejsze kawałki, które później mogą być wykorzystane do produkcji papieru, płyt wiórowych, brykietów, pelletów i innych produktów.
Istnieją różne typy rębaków bębnowych, w tym modele mobilne, półstacjonarne i stacjonarne. Co istotne – narzędzia te są również klasyfikowane ze względu na ich rozmiar, wydajność, moc silnika i inne cechy techniczne.
Pamiętaj o tym, aby stosować rębak bębnowy zgodnie z zaleceniami producenta i tym samym zawsze przestrzegać zasad bezpieczeństwa podczas jego użytkowania. Załoga Interpart chętnie pomoże Ci w doborze odpowiedniego sprzętu i wyjaśni sposób użytkowania nowo zakupionego rębaka.
Zalety naszych rębaków
Dostępne w naszej ofercie rębaki do drewna i rębaki bębnowe to maszyny odznaczające się między innymi:
- bardzo dużą wydajnością – wysoka moc silnika oraz solidne ostrza pozwalają rozdrabniać duże ilości drewna w krótkim czasie,
- efektywność – przy pomocy rębaka można z łatwością przetwarzać nawet bardzo twarde drewno,
- prosta konstrukcja – przekłada się na bardzo długą żywotność oraz niskie koszty eksploatacji, np. serwisowania maszyny,
- prosta, bezpieczna obsługa – praca urządzeń jest w dużym stopniu zautomatyzowana, nie wymaga bezpośredniego udziału pracowników i przez to jest bardzo bezpieczna,
Niektóre z rębaków do urządzenia mobilne, co oznacza, że mogą sprawdzić się zarówno w zamkniętych zakładach produkcyjnych, jak również w terenie – np. przy oczyszczaniu terenu poręby. Zapraszamy do zapoznania się również z innymi elementami wyposażenia przetwórni drzewnych, np. pras do klejenia drewna oraz czopiarek.
Dlaczego warto zainwestować w rębak do drewna?
W każdym zakładzie przetwórstwa drzewnego, niezależnie od profilu działalności, powstają różnego rodzaju odpady, które nie mogą zostać wykorzystane w produkcji większych wyrobów, takich jak drewno klejone czy elementy konstrukcyjne. Wydajny rębak do drewna to maszyna, która pozwoli skutecznie poradzić sobie z tym problemem. Rozdrabniając nieużyteczne drewno na mniejsze kawałki może przygotować je do wykorzystania w charakterze opału lub przetworzyć na surowiec odpowiedni do produkcji płyt wiórowych czy papieru. Krótko mówiąc – rębak pozwala w maksymalnym stopniu zagospodarować dostępne zasoby, minimalizować straty i koszty i przynosić optymalny zysk z prowadzonej działalności. To rozwiązanie nie tylko ekonomiczne, ale również bardzo przyjazne dla środowiska naturalnego, gdyż pełne wykorzystanie dostępnego surowca pozwala zredukować potrzebę wycinki nowych drzew.